Bir Zamanlar Önünde Kuyruk Oluyordu: Ünlü Türk Dönercisinde Hamam Böceği ve Fare Dışkısı Tespit Edildi

Ünlü döner markasında yaşanan hijyen skandalı gündeme oturdu. Döner markası kapatıldı, şirkete ceza yağdı.

Ünlü döner markasından skandal bir olay yaşandı. İşletmede yapılan denetimlerde hamam böceği ve fare dışkısı gibi halk sağlığını tehlikeye atacak ciddi hijyen problemleri tespit edildi. Almanya’nın Münih kentinde yer alan meşhur bir döner restoranı olan Türkitch, hijyen skandalı ile gündeme geldi.

Yapılan denetimlerde insan sağlığını tehlikeye atacak hamam böceği ve fare dışkısına rastlandı. Önünde uzun kuyrukların oluştuğu, şehirde son derece popüler olan işletmeye büyük bir para cezası kesildi.
Bölge mahkemesinin verdiği karar doğrultusunda, işletmede ciddi hijyen sorunları olduğu kaydedildi. Gıda denetçileri, kirli aspiratör başlıkları, kırık camlar bulunan soğutmalı tezgahlar, büyük miktarda kemirgen dışkısı ve hasarlı elektrikli aletler gibi halk sağlığını tehlikeye atacak ciddi eksiklikler tespit etti. Ayrıca, kebap sosunun “uygun olmayan bir plastik kabın içinde hazırlandığı” söylendi.

Restoranın yöneticisi Hayri Onbaşı, avukatı aracılığıyla bir basın açıklaması yaptı. Avukat, işletmenin kapatılmasının “Ticari hukukla ilgili meselelerden kaynaklandığını ve hijyen eksikliğiyle ilişkilendirilmediğini” ifade etti. İdare mahkemesi sözcüsü Matthias Prinzler ise “Sözlü uyarılara ve para cezalarına rağmen” düzeltilmemiş olan “Gıda düzenlemeleriyle ilgili ısrarlı ihlalleri” gerekçe olarak sundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x